Černá Hora ožila spinningovým maratonem, přijel i paralympionik Jiří Ježek

30.11.2009 17:09

Stovka milovníků spinningu se sešla o víkendu v Černé Hoře, aby spolu s paralympijským vítězem a Mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem změřila své síly na spinningovém maratonu "S Jirkou Ježkem kolem světa". Maraton odstartoval netradičně. Nadační fond Mamut spolu s paralympionikem předali devatenáctiletému mladíkovi, který přišel při vlakovém neštěstí u Studénky o obě nohy, sportovní bicykl.

 

Partner akce

 

Nadační fond Mamut vznikl před dvěma lety, na popud paralympionika Jiřího Ježka, který jel v Přerově Mamut tour. "Slovo dalo slovo a my jsme se rozhodli spolu s primátorem Jiřím Lajtochem založit nadaci, která by pomáhala handicapovaným sportovcům," řekl předseda Mamutu Mirek Kolář, dlouholetý cyklistický závodník. O víkendu se nadace rozhodla pomoci znovu a koupila devatenáctiletému Honzovi Beluškovi, studentu ČVUT Praha, který při vlakovém neštěstí ve Studénce přišel o obě nohy, sportovní kolo. A proč zrovna kolo? Honza miluje cyklistiku a chtěl by se jí věnovat i nadále. Proto za ním přijel o víkendu do Přerova také paralympionik Jiří Ježek, který spolu s předsedou nadace a primátorem Jiřím Lajtochem Honzovi kolo nejen předal, ale do budoucna slíbil, že mu bude i nadále pomáhat a radit, aby se Honza mohl co nejsnadněji vrátit zpět do života.

Jirka Ježek si přijel do Přerova také zasportovat. Se stovkou spinningových nadšenců si změřil síly v spinningovém maratonu a Honzovi tak ukázal, že vše jde, jen to chce trochu síly, vytrvalosti a dřiny.

 

—————

Zpět


Novinky

Černá Hora ožila spinningovým maratonem, přijel i paralympionik Jiří Ježek

30.11.2009 17:09
Stovka milovníků spinningu se sešla o víkendu v Černé Hoře, aby spolu s paralympijským vítězem a Mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem změřila své síly na spinningovém maratonu "S Jirkou Ježkem kolem světa". Maraton odstartoval netradičně. Nadační fond Mamut spolu s paralympionikem předali...

—————

Vždy se najdou lidé, kteří nás můžou potřebovat, a těm rádi pomůžeme...

15.11.2009 15:20
  Devatenáctiletý Jan Bulušek z Ostravy přišel loni v srpnu při železničním neštěstí ve Studénce o obě nohy. Na cestující mezinárodního vlaku Eurocity se tehdy zřítil opravovaný silniční most a nehoda měla pro sedm pasažérů tragické následky. I přes prodělanou amputaci obou nohou se dnes již...

—————

Předání posilovacího stroje pro děti

05.08.2009 11:20
V srpnu 2009 proběhlo předání posilovacího stroje pro děti z denního pobytu mentálně postižených v Přerově za účelem lehkého posilování a zlepšení mobility.  

—————

První akce - červenec 2009

08.07.2009 14:56
Podpora při sportovním vyžití mentálně postižených dětí na táborovém pobytu v Čekyni u Přerova.  

—————


Kontakt

NADAČNÍ FOND MAMUT

Žerotínovo nám. 159/5
Přerov I-Město 750 02


ICO:28576187
Bankovní spojení:
226389151/0300